• 1

3D Lab

 

Najnowsza i największa jak dotychczas inwestycja Altamiry to podwyższenie o 6.6 milionów złotych kapitału w warszawskiej firmie 3D Lab dokonane w lipcu 2018 roku.


3D Lab pracuje nad atomizerem, tzn. urządzeniem do produkcji proszków metali wykorzystywanych w druku 3D. Pieniądze pozyskane od Altamiry służą sfinansowaniu wdrożenia atomizera do produkcji.

 

ShelfWise

 

Trzecia inwestycja Altamiry z kwietnia 2018 r. to podwyższenie o 3,2 miliony złotych kapitału w krakowskiej firmie ShelfWise.


ShelfWise to oprogramowanie do zarządzania półką sklepową wykorzystujące w tym celu rozpoznawanie obrazów i uczenie maszynowe. Aplikacja została wdrożona w międzynarodowych koncernach FMCG. Pieniądze pozyskane od Altamiry posłużą sfinansowaniu dalszego rozwoju technologii i budowie firmy.

 

bin e logo

 

W lutym 2018 r. Altamira przeprowadziła swoją drugą inwestycję, angażując 4 miliony złotych w poznańską firmę Bin-e.


Bin-e to pierwszy na świecie inteligentny kosz na śmieci, który automatycznie rozpoznaje, sortuje i zgniata odpady, a zastosowanie znajduje w budynkach biurowych.

 

Apeiron Synthesis

 

W styczniu 2017 r. Altamira przeprowadziła swoją pierwszą inwestycję, angażując 6 milionów złotych w firmę Apeiron Synthesis SA.


Apeiron opracował grupę nowoczesnych katalizatorów z szerokimi zastosowaniami w branży farmaceutycznej, perfumeryjnej, produkcji polimerów i kauczuków. Katalizatory Apeironu wykorzystuję metatezę olefin, której odkrycie zostało uhonorowane Nagrodą Nobla w 2005 roku.

 

Czas na kontakt z nami